Półkolonie jako sposób na zorganizowanie dziecku wakacji
16093
single,single-post,postid-16093,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-9.2,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive

Półkolonie, czyli jak przyjemnie spędzić ferie i wakacje?

SUMMER CAMP ARTS AND CRAFTS

Półkolonie, czyli jak przyjemnie spędzić ferie i wakacje?

Wakacje to czas, na który dzieci i młodzież szkolna czekają z wytęsknieniem. Ale dla rodziców jest to czasem nie lada kłopot. Urlopu w pracy mamy znacznie mniej, niż dzieci mają wolnego czasu, często nie da się zorganizować wyjazdu do dziadków albo do rodziny. Jeśli dziadkowie są w tym samym mieście możemy mówić o prawdziwym szczęściu, ale to nie zdarza się przecież często. Kolonie, czy obozy sporo kosztują, no i turnus też trwa zwykle około dziesięciu dni, najwyżej pełne dwa tygodnie.

Jak zorganizować dziecku czas przez pozostałą część wakacji?

Świetnym rozwiązaniem są półkolonie. Jeśli nie wiesz na czym polegają półkolonie, już wyjaśniamy. Jest to taka forma organizacji czasu dla dzieci, w czasie której rano i wczesnym popołudniem – czyli w godzinach pracy rodziców – spotykają się na różnego rodzaju zajęciach, a popołudnia, wieczory i oczywiście noc, spędzają w domu. Na półkoloniach dostają posiłki, mają zorganizowane ciekawe wycieczki i zabawę z rówieśnikami.

Półkolonie dostępne są zarówno w czasie wakacji, jak i w czasie między semestralnych ferii zimowych. Oczywiście program jednych i drugich nieco się różni – w lecie można na przykład pójść na basen i spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu – za to w zimie dużą atrakcją mogą być wyjścia na narty, czy na lodowisko. To są propozycje dodatkowe. U nas, podstawą organizacji półkolonii dla dzieci szkolnychzajęcia rozbudzające ciekawość i twórczy entuzjazm naszych podopiecznych. Proponujemy młodszym i nieco starszym dzieciom eksperymenty przyrodnicze, zabawy detektywistyczne, w które wpleciony jest trening pamięci i nauka metod koncentracji uwagi. A dodatkowo, uczymy angielskiego.

Dlaczego warto wysłać dziecko na półkolonie?

Na półkoloniach w Twojej Akademii dziecko spędzi czas na fajnych, a jednocześnie rozwijających zajęciach. Pozna nowych kolegów i koleżanki. Na pewno nie będzie się nudzić i spędzać całych dni przed komputerem czy telewizorem. Już samo to powinno skłonić Cię, by zapisać swoją pociechę na półkolonie.

To, czym wyróżniają się nasze półkolonie, to cała gama zajęć ogólnorozwojowych, wplecionych w świetną zabawę dla dzieci. Proponujemy warsztaty muzyczne i plastyczne, które pomogą odkryć – lub rozwijać – talenty twojego dziecka. Całe mnóstwo ciekawych eksperymentów chemicznych, biologicznych i fizycznych, których niestety brakuje w szkołach. Wszystko to organizujemy w małych grupach, dzięki czemu każde dziecko może w pełni uczestniczyć i samodzielnie przeprowadzić eksperymenty, autentycznie „dotknąć” nauki. A teraz jest to szczególnie istotne także ze względów epidemiologicznych. Opiekę zapewnia wykwalifikowana kadra, którą stanowią nauczyciele, w ciągu roku prowadzący kursy rozwojowe, językowe i zajęcia muzyczne oraz plastyczne w Twojej Akademii.

Wakacje minęły, ale następne ferie już wkrótce, więc zainteresuj się tą możliwością zagospodarowania wolnego czasu Twoich dzieci. Napisz do nas lub zadzwoń, a chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.