Kursy dla Dzieci przedszkolnych | Twoja Akademia
15604
page,page-id-15604,page-template-default,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-9.2,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive

Kursy dla Dzieci przedszkolnych

kursy-dla-przedszkolakow

Kursy dla dzieci przedszkolnych w Twojej Akademii powstały z myślą o najmłodszych w opracowaniu o efektowne autorskie metody zapewniające zrównoważony rozwój. Dzieci uwielbiają poznawać świat, a każda nowa umiejętność sprawia im ogromną radość. Okres przedszkolny to niezwykły czas w życiu. Dzieci uczą się wówczas z niespotykaną już w późniejszym wieku łatwością, a ilość informacji przetwarzanych w tym czasie jest tak duża, że ich potencjalny iloraz inteligencji jest wyższy niż u najbardziej inteligentnych dorosłych. To doskonały czas na rozpoczęcie zabawy z czytaniem oraz wyrabianie nawyków dobrego i sprawnego nabywania nowych umiejętności. Rozpoczęcie nauki czytania i zadbanie o odpowiedni rozwój indywidualny Waszych pociech już na wczesnym etapie ich życia pozytywnie wpływa na ich zdolności poznawcze oraz ułatwia przestawienie się na tryb szkolny.

Kurs nauki czytania i rozwoju indywidualnego

 

Kurs nauki czytania i rozwoju indywidualnego dla dzieci przedszkolnych w Twojej Akademii odbywa się przy okazji wspólnych zabaw ruchowych i plastycznych. Stosujemy zrównoważone metody starannie dopasowane do młodego wieku podopiecznych. Dzieci poznają i bawią się wyrazami oraz literkami, czytają pierwsze książeczki, grają w gry rozwijające umiejętność współpracy w grupie oraz świadomość swoich mocnych stron, wykonują eksperymenty pomagające w zrozumieniu świata. Nauka w takich warunkach przychodzi łatwo i szybko.

 

Celem kursów oferowanych przez Twoją Akademię jest, aby Twoje dziecko:

 

  • zainteresowało się czytaniem, rozwinęło pasje czytelnicze
  • ćwiczyło pamięć fotograficzną
  • pobudziło wyobraźnię i kreatywność oraz myślenie operacyjne
  • rozwinęło słuch, mowę i wzrok,
  • odkryło oraz doceniło swoje talenty i mocne strony

 
Nauka czytania i rozwoju indywidualnego może być kontynuowana na naszych kursach dla dzieci szkolnych, dzięki którym dzieci nabierają przekonania, że uczenie się jest fajne i przyjemne.

Wczesna nauka czytania – korzyści

 

Z praktyki wiemy, że dzieci z powodzeniem rozpoczynają wczesną naukę czytania, a płynnie potrafią wykonywać tę czynność już nawet 3-4 latki. Dzięki treningom pamięci nie mają zaległości na etapie szkolnym i radzą sobie z materiałem. Rzadziej dotykają je problemy z rozwojem, trudności z czytaniem, dysleksja, dysortografia i inne tego typu zaburzenia. Dodatkowo nie mają braków, dzięki czemu mogą w pełni odkrywać świat.

 

Korzyści płynące z wczesnego rozpoczęcia czytania to:

 

  • poszerzenie możliwości rozwoju poznawczego – dziecko uczy się nie tylko tego, co zobaczy lub usłyszy; dzięki umiejętności czytania ma nieograniczony dostęp do wiedzy,
  • ułatwiony start szkolny – czytające dziecko znacznie łatwiej odnajduje się w szkole i lepiej radzi się z zadaniami, pracami domowymi i codziennymi czynnościami,
  • nabycie systemu językowego – dziecko potrafi powtarzać, rozumieć i nazywać przedmioty wokół, nie posiada deficytów w zakresie rozwoju języka, komunikuje się sprawnie.

 

W Twojej Akademii uczymy przez wspólne zabawy i indywidualne zadania. Grupki nie przekraczają 12 osób, dzięki czemu możemy jeszcze lepiej skupić się na indywidualnych potrzebach i jak najdokładniej dopasować program zajęć.