Kursy rozwojowe dla dzieci szkolnych | Twoja Akademia
15602
page,page-id-15602,page-template-default,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-9.2,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive

Kursy rozwojowe dla dzieci szkolnych

W ofercie Twojej Akademii posiadamy dynamiczne kursy rozwojowe dla dzieci szkolnych. Serdecznie zapraszamy najmłodszych, którzy uczestniczyli w naszych zajęciach szybkiego czytania i rozwoju indywidualnego dla przedszkolaków oraz inne dzieci, w których chcielibyście zaszczepić pasję do nauki oraz pomóc uzupełnić zaległości. Dzięki naszym kursom dzieci łatwiej i lepiej się uczą, ponieważ nabywają zdolność szybkiego i efektywnego czytania. Rozwijają się indywidualnie i emocjonalnie. Dzieci Twojej Akademii mają lepsze oceny w szkole i są bardziej zaradne w życiu niż rówieśnicy.

 

Kurs treningu pamięci i koncentracji uwagi z elementami szybkiego czytania dla dzieci szkolnych

dzieci-szkolne

W trakcie kursu treningu pamięci i koncentracji uwagi z elementami szybkiego czytania dzieci szkolne poznają techniki pamięciowe usprawniające pamięć oraz ułatwiające zapamiętywanie m.in. dat, pojęć, słówek oraz zasad ortografii. Nauczą się praktycznych metod skracających czas uczenia i podnoszenia jego efektów, np. metody efektywnego notowania w formie mapy myśli. Będą doskonalić technikę czytania, jednocześnie usprawniając zrozumienie czytanego tekstu. Opanowanie tych sprawności prowadzi do wypracowania metody efektywnego uczenia się, a trening pozwoli Twojemu Dziecku wzmocnić wiarę w swoje możliwości.

Zajęcia prowadzone w trakcie kursu mają charakter twórczych zabaw połączonych z elementami efektywnej nauki. Ćwiczenie koncentracji, wyobraźni, spostrzegawczości oraz techniki pamięciowe podane są w taki sposób, by dzieci w jak najmniejszy sposób czuły, że się czegoś uczą. Dzieci podczas naszych kursów uczą się poprzez wspólną zabawę – tworzenie konstrukcji, malowanie, rozwiązywanie zagadek. Wszystko to pozwala na ćwiczenie pamięci i koncentracji. Działamy przez cały rok, a podczas wakacji i ferii organizujemy atrakcyjne półkolonie dla dzieci szkolnych, które zostały zaprojektowane z myślą o jeszcze lepszym rozwoju państwa pociech.

Korzyści płynące z kursów efektywnej nauki dla dzieci

 

Kursy efektywnej nauki dla dzieci przeznaczone są najmłodszym w wieku szkolnym, którzy chcą łatwiej i skuteczniej się uczyć, czytać ze zrozumieniem oraz rozwijać się wszechstronnie, a także tym, którzy nie potrafią się skoncentrować i zapamiętywać. Celem zajęć w Twojej Akademii jest, by dziecko:

 

  • poznało nowe rozwiązania i sposoby przyswajania wiedzy,
  • odkryło, że zapamiętywanie nie łączy się jedynie z tym, co widzi, ale także słyszy, dotyka, wącha,
  • wzmocniło koncentrację uwagi,
  • polubiło pisanie i czytanie,
  • potrafiło praktycznie zastosować nabyte umiejętności,
  • odkryło oraz doceniło swoje talenty i mocne strony,
  • nie borykało się z dysleksją czy dysortografią,
  • szybciej się uczyło – również języków obcych,
  • łatwiej zapamiętywało słówka, definicje, pojęcia i wiersze.

 

Zajęcia prowadzimy w małych grupach, co pozwala na indywidualny kontakt z każdym dzieckiem. Atmosfera pełna szacunku i akceptacji panująca na zajęciach daje Dzieciom poczucie bezpieczeństwa i pole do twórczej aktywności.