Zajęcia muzyczne - trening gry na keyboardzie | Twoja Akademia
15610
page,page-id-15610,page-template-default,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-9.2,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive

Zajęcia muzyczne – trening gry na keyboardzie

NAUKA GRY NA KEYBOARDZIE

 

„Muzyka to dusza wszechświata, skrzydła umysłu, lot wyobraźni i wszelkie życie.”

 

Platon
muzyka

W dzisiejszych czasach nikogo nie trzeba przekonywać, że muzyka ma ogromny wpływ na kształtowanie osobowości Dziecka, a środowisko bogate w bodźce muzyczne sprzyja wszechstronnej stymulacji.
Zajęcia muzyczne powiązane z nauką gry na keyboardzie rozwiną słuch muzyczny, poczucie rytmu, wrażliwość estetyczną,  a ponadto wpłyną na szeroko pojęty rozwój Twojego Dziecka.

U Dzieci grających na instrumentach muzycznych obserwujemy lepszą:

  • zdolność do koncentracji
  • cierpliwość i wytrwałość
  • pewność siebie
  • koordynację ruchową

W trakcie najnowszych badań, u Dzieci praktykujących grę na instrumentach zauważono, lepsze funkcjonowanie pamięci operacyjnej i długotrwałej, nie tylko w obszarach związanych z muzyką. Badania te wykazały  zależność pomiędzy aktywnym muzykowaniem, a nauką czytania czy geometrii.

 

W ramach naszych zajęć wykorzystujemy programy umuzykalniania dzieci wg C.Orff’a,  E.J.Dalcroze’a. W trakcie zajęć Dzieci grają na keyboardzie, tworzą muzykę, śpiewają, aktywnie słuchają muzyki.

Dzięki zabawie przy muzyce stają się bardziej otwarte, tworzą pierwsze dzieła artystyczne, a podczas wspólnego muzykowania uczą się odpowiedzialności, współpracy w grupie.

 

NAUKĘ GRY PROWADZIMY W TOKU ZAJĘĆ INDYWIDUALNYCH ORAZ W PARACH.

 

Masz pytania? Chcesz już dziś zapisać Swoje Dziecko?

Skorzystaj z formularza kontaktowego, bądź zadzwoń 600-234-685